Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Operacja Nosa

Natomiast każdy z nas pragnie się tak czuć. I choć na definicję piękna nie składa się jedynie nasz wygląd, to jest on niezwykle ważny i wpływa na poczucie własnej wartości.

OPERACJA NOSA

Informacje ogólne:

Nos to ważny narząd, dzięki któremu możemy cieszyć się zmysłem węchu. Pełni także inne funkcje, na przykład oczyszcza i ogrzewa wdychane przez nas powietrze. Ze względu na swoje centralne umiejscowienie, w dużej mierze wpływa także na nasz wygląd. Nie wszyscy są równie zadowoleni w tej kwestii – problemem może być zbyt mały, za duży, nieproporcjonalny, krzywy, zadarty, garbaty nos. Niby niewielki problem, natomiast dla niektórych jest sporym kompleksem. Operacja nosa Poznań pozwala zniwelować defekt i odzyskać radość z pięknego wyglądu twarzy.

Wskazania:

·         problemy z oddychaniem;

·         niezadowolenie z wyglądu swojego nosa (jego kształt, wielkość, proporcje, położenie);

·         uraz nosa

Jak wygląda zabieg:

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. W zależności od defektu, wykonywana jest całkowita operacja nosa, obejmująca część kostną i chrzęstną, bądź też operacja częściowa, obejmujące jedynie część chrzęstną. Chirurg wykonuje cięcie na słupku nosa, po czym odwarstwia skórę. Następnie ingeruje w część chrzęstno-kostną, usuwając jej nadmiar bądź odpowiednio ją kształtując, po czym zszywa wszystkie cięcia i nakłada opatrunek. Niekiedy cięcie wykonywane jest także wewnątrz nosa. W zależności od zakresy działań, zabieg trwa około 2-3 godzin.

Zalecenie przed i po zabiegu:

Zabieg poprzedza konsultacja, podczas której kontrolowane są wyniki zleconych badań, następuje kwalifikacja do zabiegu oraz ustalenie wszelkich kwestii z nim związanych. Na dwa tygodnie przed planowaną datą należy odstawić leki zaburzające krzepliwość krwi, a także zrezygnować z picia alkoholu i palenia papierosów. Przez 7 dni po zabiegu należy nosić opatrunek i odpowiednio dbać o higienę okolic nosa. Należy także zrezygnować ze wszelkiej aktywności fizycznej na okres minimum dwóch tygodni. Ostateczny efekt zabiegu będzie widoczny do 12 miesięcy od jego wykonania.

Przeciwskazania:

wiek;
tendencja do bliznowacenia;
ciąża i karmienie piersią;
zaburzenie krzepliwości krwi;
nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca;
infekcja skóry.