Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Liposukcja

Natomiast każdy z nas pragnie się tak czuć. I choć na definicję piękna nie składa się jedynie nasz wygląd, to jest on niezwykle ważny i wpływa na poczucie własnej wartości.

LIPOSUKCJA POZNAŃ

Informacje ogólne:

W zdecydowanej większości przypadków nadmiar tkanki tłuszczowej można usunąć za pomocą regularnych ćwiczeń oraz odpowiedniej diety. Istnieją jednak przypadki, że mimo dużego wysiłku i stosowania rozmaitych sposobów, pozbycie się tłuszczu z niektórych partii ciała to jak przysłowiowa walka z wiatrakami. Takimi newralgicznymi miejscami są głównie brzuch, biodra i uda. Gdy wszystkie metody zawodzą, z pomocą przychodzi liposukcja. Jest to zabieg polegający na odessanie tłuszczu przy pomocy specjalistycznego urządzenia. To skuteczny sposób na pozbycie się kilku centymetrów i kilogramów, jak również wymodelowanie swojej sylwetki.

Wskazania:

·         osoby do 50. roku życia, nie mogące w inny sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, bioder i ud;

·         lipodermia;

·         ginekomastia;

·         kobiety po ciąży z nagromadzoną tkanką tłuszczową w obrębie brzucha;

·         dysproporcje ciała

Jak wygląda zabieg:

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Rozpoczyna się od wyznaczenia przez chirurga miejsc, z których będzie odsysany tłuszcz. Następnie następuje nakłucie skóry i wprowadzenie przez niewielki otwór specjalnego urządzenia. Przy jego pomocy tkanka tłuszczowa jest rozbijana na mniejsze fragmenty, a następnie odsączana. W trakcie jednego zabiegu można usunąć około 3 litrów tłuszczu. Po zabiegu nakładany jest specjalny kombinezon uciskowy który należy nosić przez okres wskazany przez specjalistę.

Zalecenie przed i po zabiegu:

Zabieg poprzedza konsultacja, podczas której kontrolowane są wyniki zleconych badań, następuje kwalifikacja do zabiegu oraz ustalenie wszelkich kwestii z nim związanych. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki zaburzające krzepliwość krwi. Po przeprowadzonym zabiegu Pacjent może czuć się obolały. Konieczne jest przestrzeganie szczegółowych zaleceń lekarskich, w tym unikanie nadmiernej aktywności fizycznej, opalania, saun i solarium.

 

Przeciwskazania:
ciąża i karmienie piersią;
zaburzenia krzepliwości krwi;
nadciśnienie tętnicze;
cukrzyca;
infekcje skóry.