Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Laser frakcyjny CO2

Natomiast każdy z nas pragnie się tak czuć. I choć na definicję piękna nie składa się jedynie nasz wygląd, to jest on niezwykle ważny i wpływa na poczucie własnej wartości.

LASER FRAKCYJNY CO2 POZNAŃ

Informacje ogólne:

Zabiegi wykorzystujące nowoczesny laser frakcyjny CO2 Poznań to skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek, regenerację i rewitalizację skóry, a także poprawę jej elastyczności i napięcia. Jego działanie opiera się na naświetlaniu skóry urządzeniem, które wysyła wiązki promienia laserowego, rozprowadzając je równomiernie na skórze i działając na głębokości 2-3 mm. Dzięki temu powstają mikrouszkodzenia stymulujące skórę do regeneracji. Działaniu lasera można poddać twarz, szyję, dekolt, brzuch, plecy czy dłonie.

Wskazania:

  • zmarszczki w obrębie twarzy, szyi i dekoltu;
  • zwiotczała skóra;
  • blizny różnego pochodzenia;
  • przebarwienia;
  • rozstępy;
  • rozszerzone pory;
  • nierówności na skórze

Jak wygląda zabieg:

Zabieg rozpoczyna dokładne oczyszczenie i dezynfekcja skóry, która będzie poddana działaniu lasera. Następnie miejsce to znieczula się kremem znieczulającym (dodatkowo skóra podczas zabiegu chłodzona jest specjalnym aparatem). Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem profesjonalnego urządzenia, po dokładnym ustawieniu jego parametrów, dostosowując je do indywidualnych warunków Pacjenta. Lekarz naświetla skórę, tworząc siatkę mikrouszkodzeń, pobudzając procesy naprawcze i tworzenie kolagenu przez tkanki. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów, zaleca się wykonanie serii zabiegów. Czas trwania jednego z nich wynosi około 20-30 minut.

Zalecenie przed i po zabiegu:

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań. Pacjent powinien jedynie na miesiąc przed planowaną datą zabiegu odstawić wszelkie produkty z pochodnymi witaminy A i C, jak również unikać głębokiego oczyszczania skóry, w tym peelingów. Dodatkowo obszar działania lasera nie powinien być opalony. Po zabiegu skora może być obrzęknięta i zaczerwieniona, zaś stan ten mija po kilku dniach. Dodatkowo następuje brązowienie i złuszczanie naskórka. Przez co najmniej 7 dni należy stosować preparaty głęboko nawilżające oraz ochronę przeciwsłoneczną. Nie można wykonywać peelingów, zaleca się unikanie basenu, sauny oraz gorących kąpieli.  

Przeciwskazania:

ciąża i karmienie piersią;
choroby autoimmunologiczne i nowotworowe;
bielactwo;
infekcje skórne;
łuszczyca;
nadmierna ekspozycja na słońce.