Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Korekcja uszu

Natomiast każdy z nas pragnie się tak czuć. I choć na definicję piękna nie składa się jedynie nasz wygląd, to jest on niezwykle ważny i wpływa na poczucie własnej wartości.

Korekcja uszu

Informacje ogólne:

Plastyka uszu jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg korekcji uszu dedykowany jest przede wszystkim osobom, którym doskwiera problem odstających uszu. Ponadto decydują się na niego osoby, które z różnych przyczyn pragną zmienić kształt lub poprawić proporcje swoich uszu. Zabieg można przeprowadzić w obrębie jednego, bądź obu uszów. Niekiedy natomiast konieczna jest całkowita rekonstrukcja małżowiny usznej.  Korekcja uszu Poznań przyczynia się do znacznej zmiany wyglądu, dzięki czemu Pacjent pozbywa się uciążliwego kompleksu.

Wskazania:


niezadowolenie z wyglądu swoich uszu (ich kształt, wielkość, proporcje, położenie);
częściowe lub całkowite niedorozwinięcie małżowiny usznej;
uraz ucha

Jak wygląda zabieg:

Korekcja uszu, w porównaniu do innych tego typu zabiegów plastycznych, jest zabiegiem mało obciążającym. Wykonywany jest on w znieczuleniu miejscowym i trwa około 90 minut. Za małżowiną wykonywane jest niewielkie nacięcie, przez które odpowiednio modelowana jest chrząstka. Następnie nakładane są wewnętrzne i zewnętrzne szwy oraz opatrunek. Cięcie z tej strony sprawia, że jest ono niewidoczne, dlatego nie pozostają blizny.

Efektem korekcji uszu jest znaczna poprawa wyglądu uszu bądź przywrócenie ich prawidłowej budowy, a dzięki temu odzyskanie pewności siebie. Pierwsze efekty widać bezpośrednio po zabiegu, zaś na ostateczne rezultaty należy poczekać ok. 3 tygodni, do całkowitego zniknięcia opuchlizny i zasinień.

Zalecenie przed i po zabiegu:

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań. Poprzedza go konsultacja, podczas której kontrolowane są wyniki zleconych badań, następuje kwalifikacja do zabiegu oraz ustalenie wszelkich kwestii z nim związanych. Po zabiegu na ranę nakładany jest opatrunek, dlatego należy szczególnie dbać o higienę tego miejsca. Przez kilka dni może występować obrzęk i delikatny ból ucha. Przez okres 6 tygodni podczas snu i uprawiania sportu zaleca się noszenie opaski.

Przeciwskazania:

ciąża i karmienie piersią;
zaburzenie krzepliwości krwi;
nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca;
infekcja skóry;
skaza naczyniowa.