Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Karboksyterapia

Natomiast każdy z nas pragnie się tak czuć. I choć na definicję piękna nie składa się jedynie nasz wygląd, to jest on niezwykle ważny i wpływa na poczucie własnej wartości.

KARBOKSYTERAPIA POZNAŃ

Informacje ogólne:

Karboksyterapia to zabieg o bardzo szerokim zakresie zastosowania. Polega na aplikowaniu pod skórę pacjenta dwutlenku węgla, przez co dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia tkanek, a dzięki temu zmuszenia do ich odnowy. Karboksyterapia Poznań to skuteczny sposób na poprawę elastyczności i jędrności skóry, jej wygładzenie, odżywienie, redukcję cellulitu, tkanki tłuszczowej, niwelację zmarszczek i rozstępów, poprawę jej wyglądu, odświeżenie i odmłodzenie.  Jest to metoda małoinwazyjna i bezpieczna, zaś jej działaniu możemy poddać wiele partii ciała, jak chociażby skórę twarzy, szyi i dekoltu, okolice oczu,  skórę głowy, brzuch, uda i pośladki – choć oczywiście najczęściej zabiegowi poddawana jest twarz.

Wskazania:

·         brak elastyczności i jędrności skóry;

·         przebarwienia skóry;

·         cienie i obrzęki pod oczami;

·         rozstępy i blizny;

·         cellulit;

·         nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała;

·         zła kondycja włosów

Jak wygląda zabieg:

Zabieg polega na podaniu w określone miejsca – w podskórne tkanki – odpowiedniej ilości medycznego dwutlenku węgla. Odbywa się to z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia, które podaje gaz bardzo cienką igłą. Gaz, rozchodząc się pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne, poprawia krążenie substancji odżywczych oraz pobudza poszczególne tkanki do regeneracji. W odpowiedzi na to powstaje kontrolowany stan zapalny, głęboko stymulujący do produkcji nowego kolagenu. W efekcie skóra staje się gładka, jędrna, odżywiona i zyskuje młodszy wygląd. Całość zabiegu trwa około 30-45 minut.

Zalecenie przed i po zabiegu:

Zabieg poprzedza konsultacja, podczas której kontrolowane są wyniki zleconych badań, następuje kwalifikacja do zabiegu oraz ustalenie wszelkich kwestii z nim związanych. Na 48 godzin przed planowanym terminem zabiegu należy zaprzestać przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi. Po zabiegu można powrócić do normalnego funkcjonowania, należy jedynie powstrzymać się od aktywności fizycznej, zrezygnować z sauny i basenu.

Przeciwskazania:

 

ciąża i karmienie piersią;
cukrzyca;
choroby autoimmunologiczne i nowotworowe;
przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
infekcje skórne;
nadciśnienie.